Naar de inhoud

vrijdag 30 oktober 2026

Carrièreleeuw
Regio

Werken in Tilburg: sectoren, inkomen en reizen

· Redactie Carrièreleeuw · 4 min lezen · bijgewerkt 21 oktober 2026

Werken in Tilburg: sectoren, inkomen en reizen

In het kort

  • Grootste sector: verhuur en overige zakelijke diensten met 30.300 banen in december 2025.
  • Mediaan inkomen: € 32.500 in 2024, tegen € 34.300 in Nederland.
  • Reisafstand: gemiddeld 18,4 km in december 2024, tegen 19,6 km landelijk.
Inhoud van dit artikel
  1. Grootste sectoren in Tilburg
  2. Inkomen en werk in Tilburg
  3. Reizen naar werk vanuit Tilburg
  4. Solliciteren in Tilburg
  5. Veelgestelde vragen

De grootste sector in Tilburg is verhuur en overige zakelijke diensten. Het mediane persoonlijke inkomen per jaar ligt in 2024 op € 32.500, tegenover € 34.300 in Nederland. De cijfers over 2024, december 2024 en december 2025 zijn voorlopig.

Grootste sectoren in Tilburg

Tilburg telt 141.800 banen in december 2025. De meeste banen zitten in verhuur en overige zakelijke diensten, gevolgd door gezondheids- en welzijnszorg en handel. Het gaat hier om banen bij vestigingen in Tilburg, ook als werknemers ergens anders wonen.

SectorBanenAandeel
Verhuur en overige zakelijke diensten30.30021,4%
Gezondheids- en welzijnszorg25.70018,1%
Handel20.20014,2%
Onderwijs12.7009,0%
Industrie10.4007,3%
Vervoer en opslag8.1005,7%

Banen van werknemers bij bedrijven in Tilburg, december 2025 (voorlopig), in totaal 141.800. Uitzendkrachten tellen mee bij verhuur en overige zakelijke diensten.

TilburgNederland
Mediaan persoonlijk inkomen per jaar (2024 (voorlopig))€ 32.500€ 34.300
Netto arbeidsparticipatie (2024 (voorlopig))72%72%
Gemiddelde woon-werkafstand (december 2024 (voorlopig))18,4 km19,6 km

Bron: CBS StatLine, banen van werknemers in december; economische activiteit, regio; CBS StatLine, inkomen van personen; persoonskenmerken, regio; CBS StatLine, arbeidsdeelname; gemeenten; CBS StatLine, werknemersbanen en reisafstand; woon- en werkregio.

Wil je weten wat functies in deze sectoren ongeveer betalen, bekijk dan de cao-lonen en gebruik de bruto-netto-rekenhulp.

Inkomen en werk in Tilburg

Het mediane persoonlijke inkomen per jaar is in Tilburg € 32.500 in 2024. Dat ligt onder het Nederlandse niveau van € 34.300. Het gemiddelde persoonlijke inkomen per jaar komt uit op € 38.500, tegenover € 42.200 in Nederland.

De netto arbeidsparticipatie is 72% in 2024. Dat is gelijk aan Nederland, waar het ook 72% is.

Van de werkenden is 11% zzp'er in 2024. Landelijk is dat 14%. Het aandeel werkenden met een flexibel contract is 32% in Tilburg, tegen 27% in Nederland.

Reizen naar werk vanuit Tilburg

Werknemers die in Tilburg wonen reisden in december 2024 gemiddeld 18,4 km naar hun werk. Landelijk was dat 19,6 km.

Van de werknemers die in Tilburg wonen, werkte 55,5% in december 2024 in de eigen gemeente.

Solliciteren in Tilburg

Als je werk zoekt in Tilburg, helpt het om je zoekactie klein en scherp te maken. Kies 2 tot 4 functietitels, maak een lijst van 10 organisaties die je interessant vindt en focus op 1 regio. Zo houd je overzicht en reageer je gerichter.

Pas je cv en brief aan per sollicitatie aan. Leg relevante ervaring hoger op je cv, gebruik woorden uit de vacature als die echt passen bij jouw ervaring en benoem kort welke taken goed aansluiten. Controleer ook de basis, zoals spelling en de naam van de organisatie.

Lees een vacature goed voordat je reageert. Zorg dat je weet wat de belangrijkste taken zijn, wat de organisatie doet en waarom juist die functie je aanspreekt. Dat maakt je brief sterker en helpt ook in een gesprek.

  • Werk je LinkedIn-profiel bij met recente ervaring, een duidelijke kopregel en vaardigheden die passen bij de functies waarop je mikt.
  • Gebruik ook je netwerk. Stuur bijvoorbeeld oud-collega's of bekenden een kort bericht als je je oriënteert op een volgende stap.
  • Bereid gesprekken voor met voorbeelden uit je ervaring, een helder antwoord op waarom je deze functie wilt en een paar eigen vragen.
  • Wees eerlijk over wat je al kunt en wat je nog wilt leren. Dat komt betrouwbaarder over dan jezelf groter maken dan nodig is.

Gaat een gesprek later over contract, proeftijd, opzegtermijn of ontslag, dan is het slim om de afspraken goed na te lezen.

Veelgestelde vragen

Wat is de grootste sector in Tilburg?

Dat is verhuur en overige zakelijke diensten, met 30.300 banen in december 2025. Daarna volgen gezondheids- en welzijnszorg en handel.

Hoe hoog is het inkomen in Tilburg?

Het mediane persoonlijke inkomen per jaar is € 32.500 in 2024. Het gemiddelde persoonlijke inkomen per jaar is € 38.500. Beide liggen onder het Nederlandse niveau.

Hoeveel mensen werken in Tilburg?

Tilburg telt 141.800 banen in december 2025. Dat zijn banen bij vestigingen in de gemeente, ook van werknemers die buiten Tilburg wonen.

Hoe ver reizen werknemers uit Tilburg naar hun werk?

Werknemers die in Tilburg wonen reisden in december 2024 gemiddeld 18,4 km naar hun werk. Dat is minder dan het Nederlandse gemiddelde van 19,6 km.

Wat helpt als je in Tilburg wilt solliciteren?

Werk meestal beter met een smalle zoekrichting: kies een paar functietitels, pas je cv per sollicitatie aan, lees vacatures goed, werk je LinkedIn-profiel bij en bereid gesprekken voor met concrete voorbeelden en vragen.

Bronnen

  1. CBS StatLine, banen van werknemers in december; economische activiteit, regio opendata.cbs.nl
  2. CBS StatLine, inkomen van personen; persoonskenmerken, regio opendata.cbs.nl
  3. CBS StatLine, arbeidsdeelname; gemeenten opendata.cbs.nl
  4. CBS StatLine, werknemersbanen en reisafstand; woon- en werkregio opendata.cbs.nl
  5. rijksoverheid.nl rijksoverheid.nl
  6. rijksoverheid.nl rijksoverheid.nl

Cijfers en regels nagelopen op 25 september 2026.

Verder lezen

  1. Vacature zoeken begint met keuzesVacature zoeken zonder gek te worden: 9 slimme manieren om gericht te zoeken
  2. Breda vind je per functietitelVacatures Breda zoeken zonder eindeloos scrollen? Dit zijn 8 slimme aanpakken
  3. Werken in DeventerWerken in Deventer: banen, inkomen en reizen
  4. Werken in UtrechtWerken in Utrecht: sectoren, inkomen en reizen